Brak dostępu do internetu

Sprawdź połączenie z siecią aby kontynuować.

Proszę nie wyłączać tego okna

Po ponownym podłączeniu, będzie można kontynuować przeglądanie.

logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj BIP Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj BIP Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj BIP Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106
Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

Instrukcja obsługi BIP

Nawigacja oraz wyszukiwanie informacji

Strona podmiotowa Biuletynu Informacji Publicznej Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. (dalej: „Spółka”) składa się z kilku podstawowych elementów ułatwiających poruszanie się po serwisie. Serwis jest stworzony w wersji responsywnej, tzn. że dostosowuje się automatycznie do wielkości ekranu, na którym jest wyświetlany. Poniższa instrukcja, jeśli mowa w niej o położeniu poszczególnych elementów, odnosi się głównie do wersji desktopowej strony, tzn. otwieranej za pomocą przeglądarek na komputerze.

W lewym górnym narożniku umieszczone jest logo Biuletynu Informacji Publicznej, które jest odnośnikiem do strony startowej serwisu Biuletynu Informacji Publicznej Spółki. Obok umieszczone jest logo Spółki, które przenosi użytkownika na stronę główną Spółki, prowadzoną pod adresem www.koleje-wielkopolskie.com.pl. W prawym dolnym rogu, pod stopką z danymi kontaktowymi Spółki zostało umieszczone logo strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej, które jest odnośnikiem do strony www.bip.gov.pl.

Głównym elementem jest menu główne znajdujące się na belce nawigacyjnej u góry strony (poziomy pasek nawigacyjny pod nagłówkiem). Menu główne podzielone jest na sześć zakładek, które posiadają rozwijalne podmenu (podzakładki). Podzakładki tworzą menu przedmiotowe, które znajduje się po prawej stronie. W podzakładkach drugiego i/lub trzeciego poziomu prezentowane są właściwe treści. W stopce z danymi kontaktowymi u dołu strony zamieszczone są linki do deklaracji dostępności, polityki prywatności oraz mapy strony (której wyświetlenie stanowi ułatwienie w nawigacji po serwisie).

Po wybraniu konkretnej zakładki właściwa treść wyświetlana jest w centralnej części strony. Treść można udostępnić na portalu Facebook (przycisk: „Udostępnij: Facebook” znajduje się pod treścią) lub wydrukować (przycisk: „Zapisz: PDF” znajduje się pod treścią).

Ponadto, dla ułatwienia nawigacji, strona wyposażona jest w tzw. breadcrumbs („ścieżkę okruszków”), tj. ścieżkę, która informuje użytkownika o położeniu przeglądanej strony w strukturze serwisu (ścieżka znajduje się pod sliderem).

W dolnej prawej części każdej strony (pod meny przedmiotowym) znajduje się metryczka z listą zmian, z informacjami o wytworzeniu treści (odpowiedzialności merytorycznej za informację publiczną), dacie, godzinie i autorze jej publikacji oraz ostatniej zarejestrowanej zmianie. Poniżej znajduje się przycisk „Pokaż rejestr zmian”, który rozwija listę zmian, jakie zostały dokonane na przeglądanej stronie.

W prawym górnym narożniku umieszczono wyszukiwarkę. W pole wyszukiwania należy wpisać szukany tekst, a następnie nacisnąć klawisz Enter, lub nacisnąć ikonkę lupki. W trakcie wpisywania hasła w pole wyszukiwania, wyświetlone zostaną odpowiednie podpowiedzi w zakresie wyszukiwanej informacji. Zostanie wyświetlona lista znalezionych dokumentów i tematów odpowiadających kryteriom wyszukiwania.

Załączniki w BIP

Część informacji publicznych udostępnionych w Biuletynie Informacji Publicznej posiada format załącznika, najczęściej w postaci pliku pdf. Załączniki publikowane są w dolnej części strony, pod częścią tekstową w sekcji „Pliki do pobrania”. W celu jego otwarcia należy nacisnąć przycisk „Pobierz”, który znajduje się po prawej stronie od nazwy pliku.

Data Autor Zmiana
2020/08/28 12:20 Patrycja Majchrzak ---
2020/08/27 15:33 Patrycja Majchrzak ---
2020/08/24 11:49 Patrycja Majchrzak ---
2020/08/24 11:19 Patrycja Majchrzak ---
2020/08/18 10:46 Patrycja Majchrzak ---
2020/08/18 10:46 Patrycja Majchrzak ---
2020/08/18 10:45 Patrycja Majchrzak ---
2020/08/07 14:16 Patrycja Majchrzak ---
2020/08/05 10:39 Patrycja Majchrzak ---